המאמרים באתר מוגנים בזכויות יוצרים. ניתן לעשות שימוש למטרות פרטיות ולא מסחריות תוך קישור לעמוד המקורי ומתן קרדיט לגדי איידלהייט. לפרטים נא לפנות לאימייל gadieide@yahoo.com.

מעונינים לקבל מידע אסטרונומי ישירות לנייד? הצטרפו לערוץ הטלגרם של אסטרונומיה ומדע !

יום רביעי, 25 באפריל 2012

חברים - יום הזכרון

ליאור יונתן וספי (חיים) שאומן הכירו בצבא בחיל השריון. במלחמת יום הכיפורים נלחם ליאור לחילוץ אנשי המעוזים ונפל. חברו ספי התקדם בצה"ל עד לדרגת מג"ד והיה אחד מקציני השריון הבולטים, התחתן והוליד שני ילדים. ספי נפל במלחמת לבנון בתקרית אש כוחותינו. אביו של ליאור, המשורר נתן יונתן, חיבר את השיר חברים לזכר ספי.
החיבור שאולי כיום נראה לנו לא טבעי בין קיבוצניק חילוני, לצעיר עירוני דתי מראה למעשה כי בצבא המחיצות נופלות וחברויות אמיצות נוצרות בין אנשים מרקעים שונים לחלוטין.

השיר הולחן ומבוצע על ידי משה תורג'מן ובקליפ שזורות תמונות רבות מחייו של ספי. בשיר עצמו ליאור לא מוזכר בשמו אלא ברמז: "וליפֶה שלנו תאמר" ובכמיהת חברו, ספי, לאחר תשע שנים שהיה לבד, לשוב ולהניח ראש על כתפו.


דף יזכור חיים ספי שאומן

דף זכרון משפחתי לליאור יונתן הכולל חומר רב על סיפור חייו, את חוברות הזכרון שהופקו וסרט שנעשה שנה לאחר פטירתו. מתוך האתר אני מביא את תמונתו האחרונה של ליאור על הטנק בסיני.
ליאור יונתן בתמונה האחרונה על הטנק בסיני

יהי זכרם ברוך

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה